Connect with us

Güncel

Ayrılık Resmen Açıklandı: İşte Bonservisi

Trabzonspor’un, 2019-20 sezon öncesinde Crystal Palace’tan iki yıllığına kiraladığı Norveçli golcü Alexander Sörloth’ Alman ekibi Leipzig’e transferini KAP’a (Kamu Aydınlatma Platformu) resmen bildirdi.

Sörloth’un kiralık sözleşmesini tamamen fesheden Trabzonspor; Leipzig’den fesih bedeli olarak da 20 milyon Euro alınacağını açıkladı, “Bu transfer den dolayı elde edilecek tüm gelirler ise, Alexander Sorloth’un bonservisini elinde olan Crystal Palace kulübüyle yarı yarıya paylaşılacaktır.”

Sörloth’un kiralık sözleşmesini fesheden Trabzonspor, Leipzig’den fesih bedeli olarak toplam 20 milyon Euro alınacağını söylerken, “Bu transfer dolayısıyla elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth’un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübüyle yarı yarıya paylaşılacaktır.”

KAP’a yapılan o açıklama ise şöyle:

“Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi olan futbolcumuz Alexander Sorloth’un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleriyle anlaşma sağlanmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak toplam 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplam 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4-Futbolcunun ileriki dönemde Türkiye’ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısıyla elde edilecek olan gelirler ise, Alexander Sorloth’un bonservisini Crystal Palace kulübüyle yarı yarıya paylaşılacaktır.”

Yorum yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Eklenen Güncel Haberleri