Connect with us

Beşiktaş

Görüşmelerde Son Viraj: Kalınıc Bekleniyor

Atletico Madrid’ile yollarını ayırmak için yapılan görüşmelerde son virajda olan Nikola Kalinic için karar verildi.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın, kadrosunda görmek için ısrarcı olduğu 32 yaşındaki golcü futbolcu için yönetimden son ana kadar beklenmesi istendiği öğrenildi.

Yeni sezon öncesi yapılan transfer planlaması ilk etapta hücum hattına 2 yeni golcü ile doldurmayı planlayan Siyah- Beyazlılar, kiralıktan dönen Cyle Larin’in başarılı performans sonrasında sayıyı 1’e düşürmüştü.

Bu doğrultuda; Mario Balotelli, Mario Mandzukic, Ze Luis, Oumar Niasse ve Papiss Cisse gibi önemli isimlerle uzun görüşmelerden sonra bir türlü netice alamayan Beşiktaş, son olarak gözünü Nikola Kalinic’e çevirmişti.

Geçen sezon İtalya Serie A ekibi Roma’da kiralık olarak geçiren 32 yaşındaki futbolcuyla menaceri aracılığıyla maaş artı bonus olmak üzere toplam 2.5 milyon Euro’luk senelik maliyete el sıkışıp anlaşan Beşiktaş, tecrübeli ismin kulübü Atletico Madrid’le bağlarını artık tamamen koparması bekliyor.

Onun için güzel planlarım var

Forvet transferi bir türlü tamamlanmamasından dolayı artık Siyah-Beyazlı taraftarların tepkisini iyice çekmeye başlayan yönetim, konuyu teknik direktör Sergen Yalçın’ile değerlendirdi.

Kovid-19 tedavisinden dolayı evinde dinlenen genç hocayla telekonferans üzerinden forvet transferinde son durumu masaya getiren ve gerekirse listedeki diğer adaylara görüşme teklifi yapan idareciler, Sergen Yalçın’dan olumsuz yanıt geldi.

Sergen hoca, görüşme esnasında, “Kalinic, tam benim sistemime uygun bir oyuncu. Onunla alakalı önemli planlarım var.

Transferi mümkün fakat biraz daha beklememiz gerekiyor ise yapacak bir şey yok. Onun için önemli planlarım var.”

Yorum yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Eklenen Beşiktaş Haberleri